DV kamera a Firewire IEEE 1394 vo Windows 7

Staršie DV kamery napríklad moja Sony DCR-TRV460E mala problém pri pripojení cez Firevire k PC vo Windows 7. Pri pokuse o grabovanie z kamery do PC bol obraz kostičkovaný tj. nekvalitný.Vyriešila to až zmena pôvodných ovládačov rozhrania Firewire ktoré si Win7 nainštaloval automaticky pri prvom pripojení kamery k PC.Postup je následovný. Dcrtrv460-01Pri Windows7 treba zmeniť ovládače Firewire IEEE 1394 a to nasledovne: Počíitač Vlastnosti systému Správca zariadení Hostitelske radiče zbernice IEEE 1394 Mal by tam byt – Hostitelský řadič NEC pro rozhraní OHCI standardu 1394 tento treba nahradiť kliknutim pravým tlačítkom myši a potom vyberieme Vlastnosti Klikneme na Ovladač Aktualizovat ovladač Vyhladat ovladač v počítaci Vybrat ovladac zo zoznamu vybereme 1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy) klikneme na Dalsi ovladac sa nainštaluje a po reštarte win7 by to malo byť OK

Ešte poznámka: Windows pri inštalovaní aktualizácie môže tento ovladač zmeniť na pôvodný,takže ak by nefungovalo grabovanie cez firewire treba zopakovať tento postup znova.

Postup prehľadnejšie:

Počíitac
Vlastnosti systemu
Správca zariadení

(poprípade stlačením naraz  Win + R sa dostanete na Spustiť … dialóg, zadajte príkaz devmgmt.msc, kliknite na tlačidlo OK)

Hostitelske radice zbernice IEEE 1394
Mal by tam byť – Hostitelský řadič NEC pro rozhraní OHCI standardu 1394 alebo Texas Instruments
tento treba nahradiť kliknutím pravým tlačítkom mysi a potom vyberieme
Vlastnosti
Klikneme na Ovladač
Aktualizovať ovládač
Vyhľadať ovládač v počítači
Vybrať ovládač zo zoznamu vyberieme
1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy)
klikneme na Ďalší
ovládač sa nainštaluje a po reštarte win7 by to malo byt OK.

Ešte poznamka:
Windows pri inštalácii aktualizacie môže tento ovládač zmeniť na pôvodný,takže ak by nefungovalo grabovanie cez firewire treba zopakovať tento postup znova.

Updated: 24. augusta 2015 — 6:20